TAROT - KARTY DO WRÓŻENIA.
Talia składa się z 78 kart. Najsilniejsze są Duże Arkana, których jest 22. Ich siła bierze się stąd, że mówią o uniwersalnych aspektach ludzkiego życia, ukazują ogólne przyczyny i skutki naszych działań. Te aspekty ilustrowane są przez zrozumiałe dla wszystkich symbole: Mag, Kapłanka, Cesarzowa, Cesarz, Papież, Kochankowie, Rydwan, Moc, Pustelnik, Koło Fortuny, Sprawiedliwość, Wisielec, Śmierć, Umiarkowanie, Diabeł, Wieża, Gwiazda, Księżyc, Słońce, Sąd, Świat, Głupiec.
Małe Arkana służą do szczegółowych interpretacji. Podzielone są na 4 żywioły, podobnie jak zwykłe karty do gry, w których występują 4 kolory. Buławy to żywioł ognia, dotyczą aktywnych działań człowieka. Miecze należą do żywiołu powietrza, mówią o porozumiewaniu się, intelekcie oraz o walce. Denary związane są z żywiołem ziemi, ilustrują wszelkie materialne aspekty życia. Puchary to żywioł wody, odpowiadają za wszelkie emocje. Każdy żywioł to 14 kart, numeryczne - od Asa do Dziesiątki - oraz osobowe: Paź, Rycerz, Królowa i Król. (Więcej o znaczeniach kart i o technikach wróżenia znajdziesz w Samouczku)
Ilość talii kart Tarota jest ogromna. Różnią się symboliką, kolorami, a przede wszystkim emocjami, które zawierają. Niektóre wyglądają groźnie: miecze są zakończone tak ostro, że od samego patrzenia na nie kłują, niektóre postacie mają długie pazury, prawie jak szpony, zestaw ostrych kolorów, np. czerwieni i czerni wprawia w niepokój. Inne talie są łagodne, postaci wyglądają jak dobry król i królowa z bajki o szczęściu, a miecze są zaokrąglone na końcach, żeby krzywdy nikomu nie zrobić. Wróżka dobiera sobie talię do swojego temperamentu i charakteru, ale na pewno wybrana talia wpływa również na wróżkę. Agresywny Tarot pobudzi wróżkę do szukania groźnych sytuacji w życiu klienta, a łagodny Tarot raczej będzie podsuwał wróżce sposoby ich unikania. Oczywiście z obu typów talii można wyczytać wszystko, ale w innych proporcjach. To trochę jak z pesymistą i optymistą: jeden widzi już tylko pół butelki, a drugi mówi na to samo: mamy jeszcze pół butelki.
Warto pytać wróżkę przed spotkaniem, jakich kart Tarota używa: łagodnych czy mocnych. Ja używam talii Rider Tarot która jest bardzo przyjazna człowiekowi. Ma ciepłe kolory, a nie gorące. Zamiast płonących purpur - ciepłe żółcie małych kurcząt, zamiast zjadliwych fioletów - lekko schłodzone błękity. Ludzie mają tu dobre zwykłe twarze, podobne do naszych. Ten Tarot pomaga, a nie straszy.

Wróć do strony

wróżka, wróżki, magia, wróżby, kursy
magia, wróżby numerologia, tarot, I-cing Wróżka Agafia, kontakt na seans
wróżka główna strona
wrozka, wróżka, wróżby, seanse wróżb, tarot
tarot, horoskop, kursy, wróżby, wróżki
wróżka, wróżki, magowie, magia, tarotTarot,wróżka, wróżby, wróżenie, tarot, numerologia, runy, i-ching,wahadełko, ezoteryka, wróżka, parapsychologia,tarot, wróżki, horoskopy,magia, czary,sny, przepowiednie, horoskop, astrologia, zaklęcia, tarot, porady,parapsychologia, magia, czary, sennik, medytacje, afirmacje, kabała, wróżka, jasnowidz, tarot, magia,wróżki

Tarot, magiczne karty

Tarot,wróżka, wróżby, wróżenie, tarot, numerologia, runy, i-ching,wahadełko, ezoteryka, wróżka, parapsychologia,tarot, wróżki, horoskopy,magia, czary,sny, przepowiednie, horoskop, astrologia, zaklęcia, tarot, porady,parapsychologia, magia, czary, sennik, medytacje, afirmacje, kabała, wróżka, jasnowidz, tarot, magia,wróżki,czarodziejka

TAROT: CZY NALEŻY SIĘ GO BAĆ?

Równie dobrze można zapytać: czy należy bać się noża? Nóż jest tylko narzędziem, sam ci krzywdy nie zrobi, ale musisz umieć się nim posługiwać.
Zobacz więcej.

PRZEPOWIEDNIE, CZAS I PRZYSZŁOŚĆ

Jak daleko w przyszłość sięgają przepowiednie Tarota? Czy Tarot potrafi odpowiadać na pytanie "kiedy"? Zobacz więcej.

TAROT - KARTY DO WRÓŻENIA

Talia składa się z 78 kart. Najsilniejsze są Duże Arkana, których jest 22. Zobacz więcej

TAROT - HISTORIA

Pochodzenie kart Tarota okrywa tajemnica. Oficjalne źródła mówią, że Tarot pojawił się w Europie w XIV wieku, ale nie do końca wiadomo, skąd przybył i najpierw był zwykłą talią kart do gry na pieniądze.Zobacz więcej

Naucz się sam tarota, samouczek, karty, układy

horoskop z tarota wróżki Agafii czyli mój
                       na Luty

wejdź na stronę wróżki Agafii