........................Zamknij stronę..... ............................

Tarot - trzy poręczne układy kart


wróżby,tarot,trojka wrozby, tarot,7wróżby,tarot,9
1              2             3

Spis
Wstęp - o czym myśleć, gdy tasujesz karty
1. Uniwersalna Trójka, 3 karty (opis)
 • przykłady interpretacji
 • 2. Królewska Siódemka, 7 kart (opis)
 • przykłady interpretacji
 • 3. Tajemnica Kapłanki, 9 kart (opis)
 • przykład interpretacji

 • O czym myśleć w trakcie tasowania kart - w a ż n e !!!

  Najpierw trzeba jasno sformułować pytanie do tarota, np, "Jak się zakończy konflikt z szefową w pracy". To pytanie musicie ustalić wspólnie z klientką. Powtarzasz w myślach to pytanie i również w myślach ustalasz, jaki układ kart wybierzesz, by tarot odpowiedział na pytanie. Powiedzmy, że wybierzesz Uniwersalną Trójkę. W tym układzie można nadać różne znaczenia miejscom kart (o czym przeczytasz poniżej), ale zacznijmy od podstawowego: 1 karta oznacza przeszłość, 2 karta teraźniejszość, 3 karta - przyszłość czyli wynik. Tasując karty powtarzasz w myślach zarówno pytanie jak i znaczenia poszczególnych miejsc. A więc myślisz: "Jak się zakończy dla pani X konflikt z szefową, co było jego przyczyną (przeszłość), na jakim etapie jest on teraz oraz w jaką stronę zmierza, co może z niego wyniknąć (przyszłość)". Tasuj długo, nie spiesz się. W czasie takiego tasowania i myślenia zestrajają się 3 elementy tworzące okrąg telepatyczny:
  karty - klientka - ty.
  Gdy energia płynie już harmonijnie po tym okręgu,(poznasz to po odczuciu, że wystarczy już tasowania) wtedy klientka wyciąga karty. Podświadomie wyciąga one te karty, które pozwolą ci dokładnie odczytać przesłanie. Niekóre wróżki same wyciągają karty, to jest o krok dalej: twoja podświadomość łączy się z podświadomością klientki i wyciąga właściwe karty.
  Zdziwisz się, po latach praktyki: jeśli przyjdzie do ciebie osoba dwa, trzy razy pod rząd w jakichś odstępach czasu, na ten sam problem wyciągnie... te same lub prawie te same karty. Pewnie zapomniałaś już o tym, ale klientki pamiętają i przypomną ci o tym.

  Wróć do spisu

  Uniwersalna Trójka

  wróżby, tarot,trojka Wróć do spisu

  O tym układzie napiszę najwięcej, ponieważ jest bardzo uniwersalny i możesz go rozbudowywać w nieskończoność. Poświęć mu najwięcej uwagi, a zrozumiesz istotę wszelkich układów i sens rozmowy z tarotem.
  1. Wyciągnięte 3 karty układasz w takiej kolejności, jak na zdjęciu: najpierw od lewej pierwszą, potem drugą, wreszcie po prawej kładziesz trzecią. Kolejność układania kart zazwyczaj układa się chronologicznie, czyli zgodnie z biegiem czasu, (albo wydarzeń lub zgodnie z logiką).
  2. CZAS - płynie tu od lewej do prawej strony, od pierwszej do trzeciej karty. Jeśli ustalisz, że pierwsza karta to przeszłość, druga teraźniejszość, trzecia przyszłość - od razu widzisz rzeczy w ruchu, skąd przychodzą, dokąd zmierzają. Odczuwasz ich dynamikę, czy to zaczęło się od fajerwerków i zmierza ku upadkowi, czy odwrotnie, albo jeszcze inaczej. W każdym razie uchwycisz je w ruchu i odczujesz, w jaką stronę się rozwiną.
  3. Znaczenia miejsc: najprostsze już podałam, pierwsza karta to przeszłość, druga teraźniejszość, trzecia przyszłość albo wynik. Ale można nadać im inne znaczenia. Ja często zastępuję je takim: pierwsza - co przemawia na tak, druga - co przemawia przeciw, trzecia - wynik. Albo: pierwsza to chwila obecna, druga - najbliższa przyszłość, trzecia - dalsza przyszłość. Albo: pierwsza - co on (ona) myśli, druga - co czuje, trzecia - co zrobi. Albo: pierwsza - kim jestem, druga - kim chciałabym być, trzecia - kim mogę (powinnam) być. I tak dalej. Możesz temu układowi kart nadać DOWOLNE znaczenie, tylko pamiętaj: myśl o tym w czasie tasowania kart, nie zapominając o pytaniu. Wróć do spisu

  Przykłady interperetacji kart w układzie Uniwersalnej Trójki

  Pytanie: "Czy uda mi się uzdrowić mój związek?"

  1. Wyciągnięte karty: w przedstawionej Trójce wyciągnęliśmy kolejno od lewej, Trójkę Buław, Siódemkę Pucharów i Rydwan. Pierwsze wrażenie, ważne!!!: na początku i na końcu są żółte karty, ciepły kolor, przyjemny, w środku trochę wiatru chłodniejszego. Ogólne wrażenie raczej korzystne. Nawet jeśli nie pamiętasz znaczenia kart, zdaj się na pierwsze odczucia.

  2. Pierwszy układ znaczeniowy Trójki: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość (wynik.) Pierwsza karta, Trójka Buław mówi, że na początku (przeszłość) były dobre widoki na przyszłość, nadzieje, plany, euforia. Obecnie Siódemka Pucharów zdradza zamki na lodzie, a więc nasze plany i zamiary były budowane z piasku, nietrwałe, nierealne, ale być może to nasze marzenia tak wybujały i zwiodły nas nieco, bo życie pokaże, że nasz związek jednak zmierza w dobrą stronę (Rydwan), w stronę spełnienia. Rydwan to karta-ratownik, wyciąga z najcięższej opresji życiowej, miłosnej, czy zdrowotnej i dowozi do celu, do mety, na której czeka nagroda. Pamiętaj o pytaniu klientki: "Czy uda mi się uzdrowić..." Widzisz z kart, że zaczęło się i kończy dobrze, a tylko dziś, teraz, widać zawód, klientka nabudowała sobie marzeń nietrwałych, jak zamki z piasku, a więc to ona sama sobie trochę kłopotu narobiła. Więc... jak najbardziej jej się uda, tarot daje wskazówkę, że powinna myśleć realniej, nie żyć fantazjami i nie oczekiwać bajki, tylko niech zejdzie trochę na ziemię. Rydwan czeka: powiezie ją i partnera tam, gdzie chcą dotrzeć. Wróć do spisu

  2. Drugi układ znaczeniowy Trójki: co przemawia za , co przeciw, wynik (przyszłość) Pamiętaj o pytaniu klientki: "Czy uda jej się uzdrowić związek". Trójka Buław, karta dobrych widoków na przyszłość, karta planów i zamiarów, stojąca na miejscu nazwanym "co przemawia za tym", sugeruje, że wszystko przed nią, że przyszłość wielka i szeroka, jak morze i horyzont, w który się wpatruje postać tej karty. A więc wszelkie możliwości stoją przed tym związkiem. Siódemka Pucharów, karta złudnych fantazji i zamków na lodzie, stanęła w miejscu "co jest przeciw, co przeszkadza". Widzicie jasno, jak na dłoni, że przeszkodą w solidnym zbudowaniu związku jest nierelane budowanie zamków na lodzie, nadmierna fantazja, myślenie oderwane od życia, przerost marzeń nad realnymi działaniami. Trzeba mniej marzyć, więcej robić. Wreszcie wynik, podobny jak w poprzednim odczycie: jeżli pokonasz przeszkody, wynik będzie obiecujący. Bardzo! Wróć do spisu
  3. Trzeci układ znaczeniowy Trójki: co wewnętrzne , co zewnętrzne, wynik (przyszłość) Pamiętaj wciąż o pytaniu klientki: "Czy uda jej się uzdrowić związek". Trójka Buław mówi, że istota tej znajomości, energia wewnętrzna związku, to wielka siła na przyszłość, wiele mogą zrobić. Siódemka Pucharów pokazuje, że ktoś tu nie docenia wewnętrznej siły i na zewnątrz manifestuje nierealne plany, buja w chmurach. Ktoś tu za bardzo zajmuje się powierzchownością, pozorami. Wystarczy to zmienić, żeby Rydwan pozwolił osiągnęć sukces.

  4. Czwarty układ znaczeniowy Trójki, który możesz na gorąco, w trakcie tasowania kart ustalić z tarotem: co powinien zrobić partner, co powinna zrobić klientka, co to przyniesie (wynik)Pamiętaj wciąż o pytaniu klientki: "Czy uda jej się uzdrowić związek". Zobacz, jak subtelnie karty zmieniają odcień znaczeń: jej partner nie powinien się przejmować drobiazgami, tylko niech patrzy dalej, w przyszłość, ona zaś nie powinna fantazjować, widząc go jako księcia na białym koniu, zawsze idealnego jak z bajki, a wtedy - stworzą wspaniały, dynamiczny związek, wiecznie się rozwijający, bo Rydwan to ruch, ciągną go dwa sfinksy, biały i czarny, jedność przeciwieństw, można pokonać różnice i wspólnie jechać do przodu.Wróć do spisu

  Te same karty na inne pytanie: Czy otrzymam awans w pracy?

  1. Pierwszy układ znaczeniowy Trójki: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość (wynik.) Widoki były dobre (Trójka Buław) ale na dziś chyba się łudzę, choć nie wszystko stracone (Rydwan.) Taka interpretacja kart to trochę za mało, trzeba wejść głębiej. Pierwsza karta, to Trójka Buław, Buławy są ogniem, aktywnością, więc skoro zaczęło się od dobrych widoków na awans to widać, że ktoś docenił naszą aktywność. Dlaczego więc na dziś te perspektywy stały się nierealne? Siódemka Pucharów poza swoim tarotowym znaczeniem, przynależy do żywiołu wody, czyli uczuć, emocji. Wydaje się, że na dziś sytuacja się nieco zmieniła: zamieniliśmy naszą aktywność na pragnienia (emocje). Zamiast robić - marzymy, oczekujemy. Na dzień dobry pokazaliśmy, na co nas stać, a teraz spoczywamy na laurach i śpimy, śniąc sny potędze. To prosta wskazówka. Ale Rydwan dowozi do sukcesu, wystarczy się obudzić.

  2. Drugi układ znaczeniowy Trójki: co na tak (co powinnam zrobić) , co na nie (czego unikać), przyszłość (wynik.) Pamiętając o pytaniu (Czy otrzymam awans w pracy) odpowiedź brzmi podobnie, choć co innego akcentuje. Trójka Buław: powinnam działać i przdstawiać plany na przyszłość. Siódemka Pucharów: powinnam unikać snucia nieralnych planów. Rydwan: wtedy osiągnę cel, czyli awans. Wróć do spisu

  Królewska Siódemka

  wróżby,tarot, wróżka, układ7 Wróć do spisu

  1. Układasz karty według kolejności ich ponumerowania, od 1 do 7. Trochę to zawiła kolejność, ja się do niej przyzwyczaiłam. Ale jeśli wolisz inną kolejność - zastosuj ją na początku i utrwal w pamięci.
  2. Czas płynie tu inaczej, od prawej strony do lewej. Przy czym górna karta, dominanta, nie bierze udziału w przepływie czasu, ona tylko nadaje ton kartom niższym.
  3. Znaczenia miejsc.
  Trzy zewnętrzne karty.
  Najważniejsza jest tu karta na górze, dominanta, nr 4. Ona swoim znaczeniem dodaje znaczenia pozostałym, króluje nad układem, jeśli jest pozytywna i silna, to niższe karty, nawet jeżeli się ułożą w niekorzystną sekwencję, łagodnieją. Działa trochę jak matka, która z boku się przygląda bójce syna z kolegą. Pozwala mu na takie doświadczenie, żeby się czegoś nauczył, ale nie dopuści do najgorszego, zawsze może się włączyć i przerwać. Jeśli stanie tu niekorzystna karta, to doda goryczy pozostałym.
  Równie ważne są karty 1 i 7, czyli pierwsza, która wchodzi do układu (wejście) i ostatnia, która z niego wychodzi (wyjście). Pokazują one, od czego to się zaczęło i czym się kończy, w jaką stronę zmierza. Dobrze jest zacząć od porównania tych kart, która z nich jest lepsza, silniejsza, a która słabsza. Lepsze są rokowania, jeżeli wyjściowa karta jest silniejsza od tej na wejściu, bo to znaczy , że sprawy się rozwijają w korzystnym kierunku. Jeżeli wejście jest silniejsze od wyjścia, to pokazuje tendencję spadkową, sprawy zwalniają, zamierają.
  Te trzy zewnętrzne karty, wejście, dominanta i wyjście są jak rama obrazu, coś co spaja wnętrze, co je reprezentuje. Dobrze, jeżeli istnieje harmonia, pewna logika znaczeń kart zewnętrznych i wewnętrznych. Jeżeli istnieje między nimi dysharmonia, to sygnał czegoś nieprawidłowego. Być może źle zadano pytanie albo sytuacja pozornie wygląda inaczej, niż naprawdę. Trzeba wtedy przyjrzeć się jej jeszcze raz, rozkładając karty na inaczej zadane pytanie.
  Cztery wewnętrzne karty: dwie górne, 2 i 6 oraz dwie dolne, 3 i 5 - znaczenia tych miejsc można wymieniać. W podstawowym wariancie Królewskiej Siódemki dwie górne oznaczają przeciwności, przeszkody, negatywy. Natomiast dolne pokazują korzystne strony sprawy, pozytywy. Ale w zależności od pytania możesz w czasie tasowania nadać im takie znaczenia: górne karty to sprawy ukryte, wewnętrzne, nieuświadamiane, dolne to sprawy które widać, zewnętrzne, uświadomione. Lub: górne to sytuacja na dziś, dolne to obraz spraw w przyszłości. Lub: górne to lęki, obawy, dolne to pragnienia, marzenia. I tak dalej. Wróć do spisu

  Przykłady interperetacji kart w układzie Królewskiej Siódemki

  Pytanie: "W jaką stronę zmierza moje małżeństwo?"

  1. Wyciągnięte karty: w przedstawionej Królewskiej Siódemce wyciągnęliśmy kolejno od prawej 1.Umiarkowanie 2. Maga, 3. Dwójkę Mieczy 4. Szóstkę Mieczy 5. Dziewiątkę Mieczy 6. Trójkę Pucharów 7. Siódemkę Mieczy. Pierwsze wrażenie: dużo mieczy i chłodu dookoła dwóch cieplejszych, przytulonych do siebie kart. Jakby w środku biły dwa ciepłe serca, ale wszystko na zewnątrz było wrogie, złe, nieprzyjazne. Można odnieść wrażenie, że to co dobre, zostało przytłoczone wieloma niekorzystnymi okolicznościami zewnętrznymi.

  2. Pierwszy układ znaczeniowy
  Królewskiej Siódemki: w wewnętrznych kartach dwie górne oznaczają przeszkody, negatywy, natomiast dwie dolne pozytywy, korzystne strony.
  Najpierw patrzymy na dominantę (nr 4):Szóstka Mieczy oznacza przekraczanie granic, dosłownie i w przenośni. Ta najsilniejsza w tym układzie karta mówi, że małżeństwo klientki stoi na jakiejś granicy: albo coś się tutaj przesila, jeszcze nie wiemy, w jaką stronę, albo powinno przekroczyć tę granicę, żeby.. żeby co? Tego też jeszcze nie wiemy, dopiero następne karty nam na to odpowiedzą. Ale sytuacja jest podbramkowa, graniczna.
  Teraz porównujemy wejście i wyjście, żeby odczuć dynamikę tego związku, skąd i dokąd zmierza. Na wejściu jest Umiarkowanie, karta zwalniania, spowolnienia biegu spraw, pierwszy sygnał opadających uczuć w małżeństwie. A na wyjściu? Całkowite zatrzymanie, bezruch: Siódemka Mieczy. Oj, niedobrze, w złą stronę to idzie. Przyjrzyjmy się Siódemce Mieczy: postać ma zasłonięte oczy i skrępowane ręce, nic nie widzi i nic nie robi. Ale przecież nie jest przywiązana do mieczy i nogi ma wolne. Może zrobić krok do przodu, pójść daej. Ale przesłoniła sobie oczy i tego nie widzi. Nie chce widzieć, taka jest wymowa tej karty. Człowiek myśli, że drzwi są zamknięte na klucz, więc martwi się, że jest w pułapce. Nie próbuje podejść do drzwi, sprawdzić. Tymczasem wystarczy nacisnąć klamkę i drzwi ustąpią. A więc jesteśmy w pułapce własnych myśli i przekonań, to one nam przeszkadzają, nie prawdziwe przeciwności. Mimo więc tego, że sprawy małżeństwa zmierzają w złym kierunku, widzimy tu światełko w tunelu: pułapka jest pozorna, trzeba to sobie (czy klientce) uświadomić. Los pcha nas w pułapkę, którą sami zastawiliśmy, trzeba się mu przeciwstawić. Ale jak? Zajrzyjmy do wnętrza, do kart środkowych, żeby zrozumieć całą sytuację i znaleźć wyjście.
  Karty środkowe: dwie górne to Mag (2) i Trójka Pucharów (6), leżą na pozycji przeszkód, negatywów. Obie mają dobre znaczenia. Mag to karta wielkiej siły sprawczej i początku, karta posiadająca energię wiecznego odradzania, stwarzania, kontrolowania całego życia. Kto ma Maga, ten może wszystko zrobić ze swoim życiem. Trójka Pucharów to karta radości z osiągniętego sukcesu, karta zadowolenia, triumfu, szczęścia. A więc po stronie przeszkód... nie ma przeszkód. Przeciwnie, małżeństwo to ma ogromny kapitał możliwości, odradzania się i cieszenia się sobą. Można powiedzieć, że oboje są właściwymi połówkami jabłka. Są szanse na odrodzenie. Co tu więc przeszkadza?
  Spójrzmy, co stoi na miejscu pozytywów: Dwójka Mieczy i Dziewiątka Mieczy. Pierwsza z nich to karta blokady, niemożności dogadania się z kimkolwiek, druga - to karta pesymizmu, martwienia się na zapas, wiecznego niezadowolenia, robienia z igły widły. Jednym słowem: pozytywnych stron tego małżeństwa w tej chwili nie widać, nie ma ich, są niszczone w zarodku przez pesymistyczne nastawienie i brak porozumienia, a właściwie brak chęci porozumienia. Ktoś tu się zablokował, zaskorupił, jest ślepy i głuchy na partnera. Nie jest dobrze, taka postawa prowadzi do sytuacji, którą określa karta wyjścia: zastój, ślepa uliczka, brak widoków na przyszłość. Ale wciąż widać światełko w tunelu: kłopoty nie wynikają z obiektywnych trudności, tylko są wynikiem złego nastawienia, złych postaw i złych motywacji. A to znaczy, że sytuacjię w tym małżeństwie można zmienić, można ją naprawić. Tarot udziela wskazówki: jeśli nie chcesz, by Los zniszczył twoje małżeństwo, zmień nastawienie do partnera i do życia. Walcz! Wróć do spisu

  3. Drugi układ znaczeniowy Królewskiej Siódemki: w wewnętrznych kartach dwie górne oznaczają sprawy ukryte, wewnętrzne, nieuświadamiane, natomiast dwie dolne to sprawy które widać, zewnętrzne, uświadomione.
  Przy tej samej oprawie trzech kart zewnętrznych, opisanych wcześniej, tym razem karty wewnętrzne przemówią trochę inaczej. Po stronie spraw uświadomionych leżą karty przykre, brak porozumienia, pesymizm, lamenty i narzekanie. Partnerzy myślą, że ich małżeństwo chyli się ku upadkowi. Ale wtedy przechodzisz do odczytania kart wewnętrznych, widzisz, że oni nie uświadamiają sobie, jak wiele ich łączy, jakie mają możliwości . W tym przypadku tarot udziela wskazówki, żeby partnerzy spróbowali sobie przypomnieć to wszystko, co było najlepsze w ich związku i co nadal istnieje, choć głęboko ukryte. Powinni się odwołać do tego, jeśli chcą ratować związek. Wróć do spisu

  Tajemnica Kapłanki

  wróżby, wróżka, kapłanka,układ Wróć do spisu

  1. Ten układ, Tajemnica Kapłanki, powstał w nawiązaniu do karty Kapłanki z Dużych Arkanów Tarota. Karta ta, wśród swoich znaczeń ma jedno ważne: jest kartą Nieodkrytej Tajemnicy. Gdy pojawia się w układzie, często sugeruje, że klientkę otaczają sprawy, które toczą się tajemnie za jej plecami, a ona się ich nawet nie domyśla. (Drugą stroną tego medalu jest karta Papieża ,zwanego też Arcykapłanem, który reprezentuje Odkrytą Tajemnicę. Człowiek może jej jeszcze nie znać, ale już się jej domyśla, już inni ją znają. )
  Ten układ wykorzystuje się więc do pytania o sprawy, które są zupełnie niezrozumiałe i niejasne dla klientki. Przy czym w tym przypadku, w tym układzie, Kapłanka może się zdecydować, by ową tajemnicę ujawnić, bądź nie. W jaki sposób? O tym za chwilę, w każdym razie deycyduje o tym karta nr 8.
  Układamy karty według kolejności liczb na obrazku, z tym że jedną z nich ukrywamy: karta nr 8 musi leżeć zakryta, grzbietem do góry.

  2. Czas - w układzie Tajemnica Kapłanki istnieją dwa niezależne czasy: na górze układu trzy karty tworzą Koronę Kapłanki i symbolizują trzy księżyce. Każdy z nich jest w innej fazie więc ma różny wpływ na sytuację, o którą pytamy. Od lewej biorąc: górna lewa karta (nr 3) ubywający księżyc, środkowy(4) - pełnia i prawy - przybywający księżyc. Czas w Koronie biegnie od lewej do prawej strony.

  Głowa Kapłanki - tu czas płynie z góry na dół.

  Czas Korony jest czasem możliwości, przypomina prognozę astrologiczną, pokazuje, jakie możliwości się zmniejszają, co ci sprzyja w tej chwili, a jakie szanse nadejdą wkrótce. Możesz wykorzystać tę wiedzę lub nie.
  Czas głowy Kapłanki jest normalnym czasem wydarzeń, pokazuje w jak
  ą stronę sprawy zmierzają. Porównanie tych dwóch czasów pozwoli na zmianę toru zdarzeń.
  Wróć do spisu

  3. Znaczenia miejsc. Interpretację zaczyna się od dwóch skrzyżowanych kart w samym środku glowy Kapłanki (1 i 2), pokazują one główny temat, o który pytamy, w formie dwóch impulsów: pozytywnego (1) i negatywnego (2). Ten wewnętrzny krzyż stanowi jądro, istotę sprawy. Najpierw patrzymy, czy te dwa impulsy się wzmacniają (w dobrym lub złym znaczeniu) czy też przeszkadzają sobie, wzajemnie się blokują.
  Teraz patrzymy na "uszy" głowy Kapłanki, czyli dwie boczne karty (6 i 7). Prawe "ucho" (7) pokazuje to, co widać, co sobie uświadamiamy w związku z tą sprawą lub pozory, jakie ten człowiek lub sytuacja sprawia. Lewe "ucho" (6) ma przeciwne znczenie: pokazuje sprawy ukryte, nieuświadomione, podświadome pragnienia.
  Teraz możemy przyjrzeć się Koronie, żeby zobaczyć, co może tej sprawie sprzyjać lub przeszkadzać. Lewy księżyc (3) jest ubywający, a więc karta, która w tym miesjcu stanie, powoli traci na znaczniu, traci swą moc. Srodkowy księżyc (4) to pełnia, pełnia wpływów - jeśli stanie tu korzystna karta, to tarot daje wskazówkę, by wykorzystać ten moment na polepszenie swoich spraw, jeżeli wypadnie tu karta negatywna - wskazówka brzmi: przeczekać. Prawy księżyc (5) jest przybywający, to sygnał, że wkrótce do głosu dojdzie karta, która stanie na tym miejscu, trzeba się do niej odpowiednio przygotować.
  Wreszcie możemy odkryć kartę 8 (powinna być zakryta do tego czasu). Oznacza ona ową tajemnicę, którą kryje Kapłanka. Jeśli jest to jedna z 22 kart Dużych Arkan - Kapłanka decyduje się odkryć przed nami tajemnicę sprawy, o którą pytamy. Jest to tajemnica powodzenia lub porażki, karta ją wyjaśnia lub udziela wskazówki. Natomiast jeżeli karta tajemnicy należy do Małych Arkanów, to oznacza, że Kapłanka nie chce jeszcze wyjawić nam tajemnicy. Może jest na to za wcześnie albo istnieją inne powody. Znaczenie tej karty Małych Arkan może nam trochę przybliżyć powody, dla których Kapłanka milczy, ale nic ponadto. Zakrywamy ją.
  Wreszcie ostatnia karta (9) tradycyjnie, jak w większości układów, oznacza wynik, albo kierunek, w jakim idą nasze sprawy.Wróć do spisu

  Przykład interperetacji kart w układzie Tajemnica Kapłanki

  Pytanie: "Czy uda mi się uratować moją firmę ?"

  1. Wyciągnięte karty: w przedstawionej Tajemnicy Kapłanki wyciągnęliśmy kolejno: Siódemkę Buław (1), Dziewiątkę Denarów (2), Osemkę Denarów (3), Cesarza (4), Królową Buław (5), Szóstkę Buław (6), Siódemkę Buław (7), Rycerza Buław (8) i Pustelnika (9). Pierwsze wrażenie: dużo Buław! Ogień, aktywność, działanie. Dużo się w tej sprawie dzieje, robi, sporo tu ruchu, to korzystny klimat do poprawy. Jeśli sporo energii towarzyszy ratowaniu firmy, to wytarczy ją skierować na właściwe tory, żeby uratować przedsięwzięcie.

  2. Interpretacja układu
  : Srodek. Pierwsza karta, Siódemka Buław wskazuje, że klient szarpie się, walczy z wieloma sprawami. Różne sprawy wymykają mu się z rąk, ale on się nie poddaje. Druga karta, wskazująca ciemną stronę tej sprawy, to Dziewiątka Denarów. Ale to korzystna karta, z wielu jej znaczeń tu nasuwa się jedno: spłata długów. Pytamy o firmę, która ma problemy, więc właśnie to znaczenie karty samo się nam narzuca (zawsze trzeba pamiętać o pytaniu i ciągle je w myślach powtarzać!) Przeszkodą są długi, ale pytający je spłaca, więc trudności maleją, choć robi to sporym wysiłkiem (Siódemka Buław). Spójrzmy na "uszy": co tu widać? Co wszyscy wiedzą? Prawe "ucho" (Czwórka Buław, 7) mówi o zmianie miejsca lub o nowym związku (w tym przypadku biznesowym). Wszyscy mówią, że trzeba wejść w układ z nowym wspólnikiem, a więc sprzedać część firmy. Jednak lewe "ucho" (6) zdradza ukryte możliwości: Osemka Buław (zwana strzałami miłości) jest korzystna zarówno w sprawach uczuć jak i dla prosperity firmy. Ta możliwość jest ukryta, znajomi i pracownicy pytającego - nie wiedzą, że ma on ukryte pewne asy w rękawie. Te jego ukryte atuty mogą postawić firmę na nogi.

  Korona.
  Lewy, ubywający księżyc (3) to Osemka Denarów, karta własnej pracy, wysiłku, trudu, który przynosi w przyszłości korzyści.Wpływ tego księżyca maleje, wkrtóce będzie można odsapnąć. Srodkowy księżyc, pełnia (4), tu stanął Cesarz, karta władzy, kontroli. Widać, że to jest właśnie moment, kiedy klient może przejąć kontrolę nad tym, co się dzieje w jego firmie. Odzyskuje panowanie nad sprawami. Warto, żeby z tego skorzystał, wskazówka tarota brzmi: warto teraz podjąć ważne decyzje. Prawy, przybywający księżyc (5): Królowa Buław. To karta osoby, podejmującej zdecydowane, energiczne działania. W innych układach, przy innych pytaniach może oznaczać kobietę o tych cechach, w tym jednak przypadku jej znaczenie dotyczy tylko sposobów działania: namawia do aktywności. Ale można wziąć pod uwagę płeć tej karty i zastosować działania energiczne, ale bardziej ostrożne, delikatniejsze, niż sposób działania np Króla Buław. A więc zbliża się okres, który będzie sprzyjał podjęciu aktywnych działań.

  Tajemnica. Wreszcie nadszedł moment odkrycia karty Tajemnicy Kapłanki, to Rycerz Buław (8). Przede wszystkim należy on do Małych Arkanów, więc Kapłanka nie odkryła nam swojej tajemnicy. Ale dlaczego? Rycerz Buław jest gwałtownikiem, osobną impulsywną, być może taki charakter ma właśnie nasz klient, gdyby poznał prawdę, mógłby wybuchnąć i popsuć wszystko. Możliwe, że ktoś w firmie wyprowadza z niej pieniądze na lewo i to jest powodem trudności, ale gdyby klient się o tym dowiedział, rzuciłby mu się do oczu, zanim zdobędzie dowody. Zrobi się afera, a pieniędzy nie odzyska. Może tajemnica jest jeszcze inna, ale tak czy inaczej Kapłanka uważa, że nie należy jej w tej chwili uchylić naszemu klientowi, bo popsuje wszystko.

  Wynik, wnioski, wskazówka .W tym miesjcu, na wyjściu, stanął Pustelnik (9). Karta namawia do namysłu, ostrożności i absolutnego trzymania spraw w sekrecie. Ta karta na rozwiązaniu sugeruje, że klient ma w otoczeniu osoby, którym nie może ufać. Jeżeli zdradzi się ze swoimi planami, mogą to wykorzystać przeciw niemu lub pokrzyżują mu szyki. Ostateczna odpowiedź na pytanie "Czy uda mi się uratować moją firmę" brzmi: Tak, pospłacaj jak najszybciej długi, nie myśl o sprzedaniu części firmy, wykorzystaj swoje ukryte atuty, w tej chwili podejmij ważne decyzje, potem podejmij działania. Do tej chwili nie wtajemniczaj nikogo w swoje plany. Możesz mieć w firmie osobę, której nie wolno ufać, wręcz przyjrzyj się dyskretnie jej działalności, bo prawdopodobnie to jej nieuczciwa działalność naraziła twoją firmę na straty. Ale przyglądaj się dyskretnie, żeby zdobyć dowody. Bardzo dobry moment na ratowanie przedsiębiorstwa. Wróć do spisu

  ........................Zamknij stronę..... ............................